Защитаващият трофея си Бъки (Габрово) победи лидера в шампионата Свиленград

...

Бъки се класира за финала на турнира за Купата на България

Защитаващият трофея си Бъки (Габрово) победи водача в шампионата Свиленград с 25:22 (10:6) и се класира за финала в шампионата за купата на България по хандбал за дами.

Габровки имаха предимство през по-голямата част от срещата и засклужено завоюваха. Те започнаха мощно мача и поведоха с 4:0, като поддържаха задатъка си до почивката.
С десетина мощни минути след средата на второто полувреме и серия от пет безответни гола Свиленград обърна до 20:19 седем минути преди сирената.

Двубоят продължи оспорвано до 57-ата минута, когато беше закрепено последното тъждество при 22:22, а до края Бъки вкара три следващи гола, с цел да победи.
Мари Томова беше водач за победителките с 12 попадения.

Кристина Миланова се разприса 8 пъти за Свиленград.

Двубоят полуфинал сред домакина на Финалната четворка Етър 64 (Велико Търново) и Сливница стартира в 17.00 часа. Полуфинални срещи от шампионата за купата на България по хандбчал за дами:

Бъки (Габрово) - Свиленград - 25:22 (10:6)