Защитаващият титлата си Новак Джокович оцеля след уплаха за втори

...

Новак Джокович преживя още един страх по пътя към третия кръг на Откритото първенство на Австралия

Защитаващият купата си Новак Джокович оцеля след нерешителност за втори следващ мач, с цел да стигне до третия кръг на Откритото състезание на Австралия.

Джокович, който мина през най-дългия мач от първи кръг в кариерата си от Големия шлем в неделя, трябваше да избави четири сетбола на подаването си, с цел да избегне загуба с 2-1 от австралиеца Алексей Попирин на Rod Laver Arena.

The международният номер едно в последна сметка взе третия сет на тайбрек и изглеждаше въодушевен от замяна на думи със фен в четвъртия по пътя си към победа с 6-3 4-6 7-6 (4) 6-3.

Не беше ясно дали 10-кратният първенец е изискал фенът да бъде отхвърлен, само че някогашният финалист от Уимбълдън Ник Кирьос, който разяснява за TV, сподели по Eurosport: „ Просто кажете думата Новак и аз ще избягам от тази кутия за мнения и ще го изведа самичък. ”

Попирин беше оставен да съжалява, че не съумя да осъществя нито една от четирите си заложени точки в деветия гейм от третия сет и Джокович сподели в изявление...