Защитаващият титлата си Франция и Норвегия се класираха за финала

...

Франция и Норвегия ще спорят за златото на ЕП по хандбал за жени

Защитаващият купата си Франция и Норвегия се класираха за финала на Европейското състезание по хандбал за дами в Дания.

Победителките от Евро 2018 и олимпийски вицешампионки надвиха изрично над Хърватия с 30:19 (15:5). Двубоят беше равносилен единствено през първите десетина минути, като след 3:3 възпитаничките на Оливие Крюмболц поеха напълно самодейността и до почивката преобладаваха напълно, с цел да завършат първото полувреме с задатък от 15:5.

През втората част срещата се доиграваше и Франция без проблеми стигна до триумфа, а Хърватия не съумя да се опълчи в първия си полуфинал на континентален шампионат.

Рекордьорът със 7 европейски трофеи Норвегия пък се оправи с Дания с 27:24 (10:13) след страховит поврат през второто полувреме.

Домакините имаха самодейността през първото полувреме, а задатъкът им доближи 14:10 при започване на втората част. Последваха четири следващи гола за норвежките, които изравниха за 14:14, след което дълго време дуелът продължи равностойно, само че нова серия от четири безответни попадения сред 52-ата и 57-ата минута даде задатък на Норвегия от 27:22, което се оказа решаващо.

С 6 гола за победителките се отличи звездата на отбора Нора Мьорк, а 7 пъти за Дания се разписа Миа Бидструп.

В мача за петото място пък олимпийският първенец Русия надви над международния отличник Нидерландия с 33:27 (18:13).