Защитаващият титлата си Франсис Тиафо се класира на полуфиналите на

...

Франсис Тиафо се класира на полуфиналите в Хюстън

Защитаващият купата си Франсис Тиафо се класира на полуфиналите на шампионата по тенис за мъже в Хюстън с награден фонд 661 000 $.

Французинът в профил на четвъртфиналите австралиеца Джордън Томпсън със 7:6(8), 6:4 за тъкмо два часа игра.

" Получи се прекрасен мач. Първият сет бе основен и в действителност доста сложен. Той ;е проби и поведе с 6:5, само че аз изиграх доста мощен гейм и съумях да върна пробива за 6:6. В тайбрека изоставах с 0:3, само че съумя да обърна, а във втория сет играх в действителност доста добре ", разяснява Тиафо.

На полуфиналите Тиафо ще срещне италианеца Лучано Дардери, който не срещна компликации против американеца Маркос Хирон и го победи с 6:0, 6:4.

Водачът в схемата Бен Шелтън победи Брендън Накашима със 7:5, 7:6(9) и също се класира за полуфиналите.

21-годишният американец доближава за пети път на полуфинали на АТП шампионат. В спор за място на финала Шелтън ще срещне четвъртия в схемата и миналогодишен финалист в Хюстън - Томас Мартин Ечевери, който в профил на четвъртфиналите Майкъл Мо с 6:3, 0:1 и отричане на Мо заради травма.