Заради руските удари в Украйна! Полша вдигна самолети от бойната си авация
Заради масираните съветски удари в Западна Украйна са вдигнати във въздуха самолети от бойната авиация на Полша.
Според оперативното командване на полската войска предходният път, когато се е наложило това, е бил на 8 юли. Тогава в Киев мощно пострада " Охматдет " - най-голямата детска болница в Украйна, и починаха 33 души.
В продължаваща часове наред офанзива на Русия против Украйна има опустошения, най-малко четирима починали и 11 ранени в 15 области, заяви министър председателят Денис Шмигал. По думите му са употребявани дронове, крилати и хиперзвукови ракети.
" Целта на съветските терористи още веднъж е енергийната инфраструктура. За страдание има повреди в редица региони.
" Укренерго " е принудена да вкара изключително прекъсване на тока, с цел да стабилизира системата ", добавя той в канала си в " Телеграм ". Шмигал още веднъж прикани западните сътрудници на страната да смъкват рестриктивните мерки за потребление на далекобойните им ракети, с цел да се удрят с местата, от които се пускат съветските ракети.
В столицата също има спирания на електроснабдяването и водата, заяви кметът Виталий Кличко. Без вода са и някои елементи на Житомир. Четири киевски метростанции работят сега единствено като бомбоубежища и на популацията се припомня, че по време на въздушни удари не работят наземните сектори от метрото.
Из Киев са задействани така наречен пунктове на несъкрушимостта - предпазени места, където при по-продължителни спирания хората в продължение на 24 часа гратис получават ток, отопление/охлаждане и други базови услуги.
Укрзалізниця - жп операторът на Украйна, заяви, че има спирания в крайградските транспорти, а за междуградските тук-там се изкарват локомотиви на мазут, тъй като няма ток по линиите.
Днес за украински дронове в Русия оповестиха от 9 области, като най-отдалечените са Ярославълска и Свердловска, която граничи с Казахстан. Осми ден продължава пожарът на петролна база в Ростовска област, нападнат с дронове.




