Започнаха дебатите по Закона за държавния бюджет за 2022 г.

...
Започнаха дебатите по Закона за държавния бюджет за 2022 г.
Коментари Харесай

План-сметката да се оттегли и до края на март да се внесе "истинският бюджет": ГЕРБ

Започнаха дебатите по Закона за държавния бюджет за 2022 г . Депутатите дискутират заглавието на законопроекта на второ четене. В зала участват министър председателят Кирил Петков и членовете на кабинета, оповестява БГНЕС.

Първи думата взе представителят на ГЕРБ-СДС и някогашен финансов министър Кирил Ананиев.




"Още след подписването на съдружното съглашение, сътрудниците обявиха изрично, че от 1 юли ще има актуализация на държавния бюджет, т.е. до 30 юни тази актуализация ще бъде импортирана, с цел да бъде утвърдена.

Това в действителност е казус в нашата история - още преди да е признат главният закон за бюджета, се приказва за неговата актуализация, което демонстрира на процедура, че този законопроект, който през днешния ден гледаме, няма годишен времеви темперамент ", сподели Ананиев.

Той прикани планът за план-сметката да се отдръпна и до края на март да се внесе "истинският бюджет ", който ще има годишен небосвод на деяние. По думите му, вторият вид е този закон да не се споделя Закон за държавния бюджет на Р. България за 2022 година, а базов закон за държавния бюджет за 2022 година




Христо Гаджев пък предложи законопроектът да се споделя разбор на държавния бюджет за 2022 година, защото същинският ще забележим през юни.

В дебата се включиха и от Движение за права и свободи.

"Нулева приемливост към корупцията. Напомням, че този план на бюджет в действителност не е оня план на бюджет, който Министерски съвет е задължен по закон да съгласува с Комисията за противопоставяне на корупцията и нелегално добито имущество. В този план на бюджет има 89 на брой повече преходни и заключителни разпореждания. Той не е минал оценка за корупционен риск ", съобщи още Александър Несторов от Движение за права и свободи.

Източник: 18min.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР