записа втора поредна победа на Европейското първенство. Момчетата на Силвано

...

България с драматична победа над Чехия на Евроволей 2021

записа втора поредна победа на Европейското състезание. Момчетата на Силвано Пранди изиграха извънредно сложен мач, само че стигнаха до триумфа против Чехия с 3:2 гейма (25:10, 23:25, 18:25, 26:24, 15:10).

България стартира стремително мача след невероятна серия при започване на първия гейм и поведе с 10:2. Геймът беше извънредно сполучлив като Цветан Соколов и компания демонстрираха огромната си класа и " трикольорите " завоюваха с 25:10.
 България U19 загуби от Полша във финала на Световното по волейбол България U19 загуби от Полша във финала на Световното по волейбол
Националният тим на България по волейбол (U19) загуби с 0:3 (20:25, 19:25, 19:25) от Полша във финала на международното състезание, игран...

В идващите две елементи обаче чехите се поокопитиха и съумяха да вкарат мача с темп " точка за точка ", като не допускаха България да направи брейк пойнт. Грешките от сервис и в посрещането разрешиха на домакините да поведат с 2:1 гейма.

В четвъртия гейм сюжетът можеше да се повтори, само че три следващи аса на Тодор Скримов дадоха късмет на България да се върне в срещата и след две сполучливи офанзиви на Мартин Атанасов " лъвовете " завоюваха с 26:24.

В тайбрека България се оказа по-силна и завоюва с 15:10. А