записа четвърта поредна победа в световните квалификации в зона Азия,

...

Япония с четвърта поредна победа след успех над Китай

записа четвърта поредна победа в международните квалификации в зона Азия, откакто победи Китай с 2:0 в Сайтама. Така отборът на Хажиме Мориясу се върна на второто място в група В и има точка преднина пред тима на, който за малко бе изпреварил " самураите ", откакто по-рано през днешния ден отнесе Виетнам с 4:0.

Японците поведоха в 13-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за игра с ръка на Шенчао. бе прецизен от бялата точка. Четирикратният първенец на Азия имаше преимущество през целия мач и в 61-ата минута стигнаха до втори гол, откакто засече с глава центриране на резервата. Срещата бе дебют за новия селекционер на Китай Ли Ксиаопън.

Japan beat China for fourth straight qualifying win
— Yahoo Singapore (@YahooSG)
В Мелбърн Австралия нямаше никакви проблеми с Виетнам и завоюва с 4:0. " Кегурата " бяха без мениджъра си Греъм Арнолд, който даде позитивен тест за ковид, само че това не им попречи. откри резултата след половин час игра, а удвои задатъка на домакините в края на първото полувреме. След почивката Крейг Гудуин и прибавиха още две попадения.

Australia's 4-0 win over Vietnam ended their 3 match losing streak in World Cup qualifying. They had drawn their last two matches following a 2-1 lose to Japan. However, they have got their bid to the Qatar World Cup back in style with this decisive win.
— Sokapro (@sokaprokenya)
Виетнам към момента няма извоювана точка в групата и записа седма поредна загуба. На първо място в групата е Саудитска Арабия, който играе по-късно през днешния ден. Първите два тима се класират непосредствено за Мондиала, а третият отива на плейоф. Следващата седмица посреща саудитите в съдбоносен конфликт на върха.