Зачестили са случаите на Лаймска болест у нас. За това

...
Зачестили са случаите на Лаймска болест у нас. За това
Коментари Харесай

Доц. Ангел Кунчев би тревога: Двойно повече са случаите на Лаймска болест

Зачестили са случаите на Лаймска болест у нас. За това сигнализира по Нова телевизия основният държавен здравен контрольор доцент Д-р Ангел Кунчев.

По думите му причина за това е дългият пролетен сезон, при който се е нараснала ниската растителност. Здравните управляващи са очаквали сходна развръзка.

Само за последната седмица случаите на евентуално рисковата болест са 8 – с 5 повече от предходната седмица.

„ Имаме три случая на Марсилска тресчица, имаме един на Ку тресчица. Не са някакви стряскащи числа, само че, в случай че ги съпоставим с предходната година, има растеж, съвсем двоен ”, добави доцент Кунчев. По думите му пръскането срещу инсекти би трябвало да става през април или май, с цел да е най-ефективно.

Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР