За втори пореден ден над 100 украински граждани и хотелиери

...
За втори пореден ден над 100 украински граждани и хотелиери
Коментари Харесай

Нов протест на украинци и хотелиери в Слънчев бряг

За втори следващ ден над 100 украински жители и хотелиери излязоха на митинг в центъра на Слънчев бряг. Много от хората са с куфари и настояват, че хотелиерите желаят към този момент пари за престоя им в базите. Снимка: Даниела Костадинова, БНР
Следвайте " Гласове " в

И хотелиери, и украински жители упорстват да се анулира решението за преместването на украинските бежанци от хотелите в държавни общински бази, оповестява БНР.
Част от хотелите са спрели изхранването на украинците, а в други са ги предиздвикали да си заплащат, с цел да останат там. Затова и доста от хората са стегнали куфарите си и не знаят какво да вършат.
Оставаме на улицата, обявиха обезверени украински жители и приканиха държавното управление да преразгледа решението си за преместването им и да ги остави през зимните месеци в хотелите.

Много украинци питат и по какъв начин да се интегрират като непрекъснато ги местят. 
Междувременно Министерството на туризма разгласи, че помощта за украинските бежанци, потърсили краткотрайна протекция в България, продължава посредством настаняването им в държавни бази.
В 15-дневен период доникъде на ноември украински жители,  потърсили краткотрайна протекция у нас, ще могат да се настанят в подобаващи бази.
Хотелиерката Виолета Галева обаче попита по какъв начин ще бъдат изведени украинците, откакто някои от тях се заключват в стаите и не желаят да ги изоставен. 
Продължават и всеобщите инспекции на междуведомствената комисия, която разказва броя на украинските бежанци, настанени в Слънчев бряг. 
Източник: БНР
 
 
 
Източник: glasove.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР