Пожарът край Стара Загора е до Баритната мина, борят се да спасят къщите – Снимки
Пожарът край Стара Загора гори в региона Баритната мина. Той е обхванал огромна повърхност този следобяд. Основните старания на пожарникарите са да спрат огъня, преди да стигне до къщите на хората.
Седем екипа на пожарната, техника на Горското стопанство и доброволци са на терен. Силите са съсредоточени в направление север-североизток, с цел да се лимитират пламъците.
Теренът е кръстосан, с шубраци и ниска дървесна растителност, и е с сложен достъп. Недалеч оттова се намира вилна зона.
Областният шеф доцент доктор Калоян Дамянов следи развиването на обстановката и е в непрекъсната съгласуваност с виновните служби.
Ето какво оповестяват от община Стара Загора:
„ На място работят шест екипа на Регионална дирекция „ Пожарна сигурност и отбрана на популацията “ – Стара Загора, един екип от Казанлък, два екипа на Държавно горско стопанство и доброволци.
Към момента напъните са ориентирани към ограничение на разпространяването на огъня в посока север и североизток. Основен приоритет е пожарът да бъде овладян, преди да доближи намиращите се в региона къщи.
Община Стара Загора е в непрекъсната съгласуваност с екипите на терен. Информацията ще бъде обновена съгласно развиването на обстановката “.
(Снимка: Областна администрация – Стара Загора)




