За втора поредна година, тази седмица стадион “Септември приветства аматьорски

...

За втора поредна година футболен турнир Купата на Кмета 2023 в Разлог

За втора поредна година, тази седмица стадион “Септември ” приветства аматьорски сформира от община Разлог и прилежащите обитаеми на футболен шампионат " Купата на Кмета " 2023, проведен от Община Разлог и Футболен клуб " Пирин " Разлог.

След оспорван заключителен дуел против миналогодишния победител във футболния шампионат - тим “Собрата ”и краен резултат от 0:1 за " Авангард ", съставът от Бачево оглави крайното класиране на тазгодишната конкуренция, а челната тройка бе допълнена от тим “Порто ”.

Непосредствено след финалите, на публична гала спечелилите справедливо бяха наградени с купи, медали и парични награди от господин Иван Гюров (ВрИД Кмет на Община Разлог), а най-хубавите играчи получиха и самостоятелни оценки.

С 14 осъществени точни попадения във вратата на противниковите тимове, за втора поредна година “Голмайстор ” на шампионата стана Петър Попадийн (отбор “Порто ”). С приз за “Най-добър вратар “ бе отличен Илиян Прангов (отбор “Наклонката ”), а “Най-полезен състезател ” отиде при Радослав Кенанов (отбор “Авангард ”).

Специална премия за “Най-възрастен участник ” заслужи 54-годишният футболист на “Алкохол Юнайтед ” - Борислав Каназирев, а самостоятелна грамоти за присъединяване получиха младите надежди- Самуил Финдрин, Виктор Калпачки, Георги Костов, Атанас Джолев и Георги Цирков.

В знак на признателност към всички, съдействали за реализирането на шампионата, уредниците връчиха грамоти и на доктор Ивайло Парев, съдиите - Станислав Топалов, Емин Ал-Джунейд, Иван Милин и мажоретен състав към ОУ “Никола Парапунов ”.

Футболният шампионат на стадион “Септември ” приключи за следващ път с доста страсти, обединявайки и част от участниците, в името на една благородна идея. Отбор " Собрата " и тим " Порто " подариха извоюваната парична премия, на общата стойност от 750 лв., на “Фонд за подкрепяне лекуването на поданици на община Разлог - Росен Коцаков ”.

Източник: struma.com