За проблем със спалните вагони на влаковете признава министърът на

...
За проблем със спалните вагони на влаковете признава министърът на
Коментари Харесай

Проблем със спалните вагони

За проблем със спалните вагони на влаковете признава министърът на превоза Георги Гвоздейков в отговор на депутатско запитване.

БДЖ разполага с 30 спални вагона, от които 24 са в употреба, 3 са в планов ремонт, а за останалите 6 подобен следва. 5 броя пък са кушет-вагоните, като всички са в употреба, прецизира министърът.
 
Затова „ БДЖ – Пътнически транспорти ” приготвя процедура за капитален ремонт на спалните вагони, за гарантиране на 24 броя такива в употреба, които да се употребяват при композиране на влаковите сформира при гарантиране на нужния запас, показва министърът.
 
По думите му сега спалните вагони са единствените пътнически вагони, които са сертифицирани в сходство с условията на Европейски Съюз.

Как пенсионери могат да пътуват с карта „ Възрастен “

Във връзка с това БДЖ изпитва усложнения с ремонта им, защото компаниите, извършващи ремонтни действия са в Италия, Испания и Германия, изяснява Гвоздейков.
 
 
Източник: pariteni.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР