Ювентус стигна до успеха с 2:0 над Сампдория в мач

...

Ювентус взе своето срещу Сампдория

Ювентус стигна до триумфа с 2:0 над Сампдория в мач от 20-ия кръг на Серия А. За триумфа на гостите се разписаха Федерико Киеза и Арън Рамзи. Италианецът бе прецизен през първата част, а уелският национал вкара в добавеното време на срещата.

С триумфа Юве събра актив от 39 точки на третата позиция във краткотрайното класиране, Сампдория пък е 10-и с 26.

Тимът на Андреа Пирло поведе в резултата в 20-ата минута. Алваро Мората пусна изострен пас в наказателното поле, който бе засечен във вратата на Аудеро от Федерико Киеза без късмет за стража на домакините да избави. В 39-ата минута Роналдо стреля от границата на наказателното поле, само че над вратата. Минута по-късно още веднъж португалецът имаше късмет да насочи изстрел към вратата на Аудеро, само че отново не откри задачата.

В 55-ата минута Фабио Куалярела стреля с глава, само че над вратата на Шчесни. Минута по-късно попадение на Мората не бе зачетено поради засада. В 59-ата минута бранител на Самп съумя да блокира изстрел на Кристиано Роналдо.

В първата минута на добавеното време Рамзи се разписа от близка отдалеченост след асистенция на Хуан Куадрадо
Източник: fakti.bg