Ювентус сложи край на серията си от три мача без

...

"Ювентус" прекъсна негативната серия с късен успех

" Ювентус " постави завършек на серията си от три мача без триумф в италианския шампионат! " Биаконерите " завоюваха с 1:0 против " Фиорентина " вкъщи в завладяваща среща от 12-ия кръг на Серия " А ".

Двубоят в Торино предложи доста борба и противоречиви моменти, а в воин за отбора на Масимилиано Алегри се трансформира колумбийският национал Хуан Куадрадо, който означи победното попадение в първата минута от добавеното време.

Снимка: Getty Images

" Виолетовите " имаха искания за дузпа в края на първата част поради игра с ръка на Данило в наказателното поле, само че те бяха отхвърлени след интервенция на системата за видеоповторения (VAR).

През второто полувреме гостите останаха с човек по-малко, откакто Никола Миленкович получи два жълти картона в 66' и 73'. Фаулът във втората обстановка провокира скандал, като целият щаб на " Фиорентина " оспорва бурно решението.

" Ювентус " се възползва от численото си предимство, пое самодейността и единствено две минути по-късно Федерико Киеза удари напречната греда.

Торинци въпреки всичко изтръгнаха трите точки в първата минута от добавеното време, когато някогашният състезател на " Виола " Куадрадо прати топката в мрежата зад вратаря Пиетро Терачано.

С успеха " Ювентус " се изравни с " Фиорентина ", като двата отбора заемат надлежно осмата и седмата позиция във краткотрайното класиране с по 18 точки - 13 зад водачите " Наполи " и " Милан ".

В 13-ия кръг, след паузата поради мачовете на националните отбори, " Ювентус " гостува на " Лацио ", до момента в който " Фиорентина " приема " Милан ".
Източник: btvnovinite.bg