Ювентус победи Сасуоло с 3:1 в последния двубой от неделната

...

Ювентус изпита сериозни трудности срещу десет от Сасуоло, но в крайна сметка победи

Ювентус победи Сасуоло с 3:1 в последния дуел от неделната стратегия на 17-ия кръг в Серия А. В края на първото полувреме гостите останаха в понижен състав след пряк червен картон на Педро Обианг. Домакините откриха резултата при започване на втората част посредством хубав гол на Данило, само че в 58-ата минута Грегори Дефрел възвърне равенството. "Бианконерите " стигнаха до второ попадение осем минути преди края на дуела след гол на Аарън Рамзи. Дълбоко в добавеното време на дуела Кристиано Роналдо оформи крайния резултат след красиво осъществяване.

Със извоюваните три точки, Ювентус се изкачи на четвъртата позиция в Серия А с актив от 33 точки, до момента в който Сасуоло се намира на седмото място с четири по-малко.