Ювентус победи Милан с минималното 1:0 в мач от 9-ия

...

Мануел Локатели донесе успеха на Ювентус срещу десетима от Милан

Ювентус победи Милан с минималното 1:0 в мач от 9-ия кръг на Серия А. Мануел Локатели означи победния гол.

През първото полувреме на стадион " Сан Сиро " в Милано Оливие Жиру насочи първия прецизен изстрел, който Войчех Шчесни мазета в ъглов удар.

В края на първата част Малик Тиау остави домакините с човек по-малко на терена, откакто получи пряк червен картон за нарушаване против Мейзе Кен.

След почивката " остарялата госпожа " поведе в резултата. Мануел Локатели насочи изстрел отвън наказателното поле. Топката се отби от крайници на Раде Крунич, преди да попадне във вратата на Антонио Миранте.

До края на дуела Душан Влахович и Андреа Камбиазо имаха положителни шансове да удвоят задатъка на " бианконерите ", само че Антонио Миранте отрази шутовете им.

Милан остава на втората позиция в класирането с актив от 21 пункта. Ювентус е трети в подреждането с точка по-малко.