Юсуф Поулсен вкара два гола през първото полувреме и носителят

...

Лайпциг помете Хамбургер за Купата на Германия

Юсуф Поулсен вкара два гола през първото полувреме и носителят на трофея Република България Лайпциг победи с безапелационното 4:0 Хамбургер в мач от втория кръг на шампионата за Купата на Германия.

Гостите от Хамбург удариха греда първоначално, след което Лайпциг наниза два бързи гола. Поулсен даде преднина на домакините в 33-та минута след ниско центриране на Мохамед Симакан отдясно и датският нападател се разписа единствено три по-късно с еднакъв гол, само че след подаване на Андре Силва.

Симакан вкара третия гол в 69-ата минута, а Бенямин Хенрихс довърши разгрома на контра осем преди края на постоянното време.

Айнтрахт (Франкфурт) се класира за третия кръг след победа с 2:0 против петодивизионния Щутгартер Кикерс, до момента в който Майнц надделя Любек от четвъртото равнище с 3:0. Нюрнберг, представител на Втора Бундеслига, победи с 1:0 третодвизионния Валдхоф Манхайм.

По-късно през днешния ден има още четири мача.