Юношите старша възраст на Черно море записаха равенство 1:1 срещу

...

Черно море върти 1:1 с Ботев Пд у дома

Юношите старша възраст на Черно море записаха тъждество 1:1 против отбора на Ботев Пловдив в мач от 9-ия кръг на Елитната група до 19 години, игран на стадион “Корабостроител ” във Варна.

Гостите от Пловдив откриха резултата в 10-ата минута, а до почивката Денислав Ангелов пропусна положителни обстановки пред вратата на Ботев. Първо нападателят засече с крайник центриране отдясно, само че стражът на “жълто-черните ” съумя да избави. След това младият гений на варненци стреля с глава от ъгъла на дребното наказателно поле, само че топката мина доста близо до страничния дирек.

Данаил Димов удари греда след пряксвободен удар в 55-ата минута, а в 70-ата Георги Топалов въпреки всичко съумя да изравни. След удар от далечна отдалеченост вратарят на гостите мазета, топката попадна в Топалов, който с глава от близо не сгреши. До края на срещата футболистите на Черно море търсиха успеха, само че по този начин и не съумяха да вкарат втори гол. Варненци сътвориха няколко положителни обстановки, които приключиха с удари, само че отвън очертанията на вратата.

Срещата под Аспаруховия мост бе изгледана от страши треньора на представителния отбор на Черно море Илиан Илиев и неговия асистент Петър Костадинов.

В идващия кръг Черно море гостува на Сливен. Мачът е на 7 октомври от 15,30 часа.

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Мартин Дичев, Георги Топалов, Виктор Попов, Йордан Радев, Петър Вуцов (80-Христо Иванов), Даниел Стоянов (60-Павел Георгиев), Велислав Василев, Данаил Димов, Антоан Вълчев (60-Иван Иванов), Денислав Ангелов.

Източник: petel.bg