Юношеският национален отбор на България до 19 г. постигна впечатляваща

...

Мартин Минчев игра едно полувреме при разгром на България над Гибралтар

Юношеският народен тим на България до 19 година реализира впечатляваща победа над връстниците си от Гибралтар с 6:0 във втория си дуел от квалификационна група 13 за Евро 2019. Двубоят се игра на стадион " Хаджи Димитър " в Сливен, а безапелационната победа приближи момчетата на Ангел Стойков единствено на точка от класиране за Елитния квалификационен кръг. Цяло първо полувреме на терена за нашите бе Мартин Минчев от Черно море.

Младите " лъвчета " имаха голямо предимство през целия дуел и можеха да реализират още по-изразителен триумф. Крайният защитник Митко Митков откри в 8-та минута с аткрактивен изстрел от отдалеченост, копие на попадението, с което донесе точката за България U19 в първия мач от групата против Румъния U19 (1:1). Почти незабавно по-късно Преслав Боруков добави втори гол, а единствено в границите на 10 минути нападателят на британския Шефилд Уензди оформи своя хеттрик, с който резултатът набъбна на 4:0. До почивката нашите осъществиха още едно попадение, дело още веднъж на Митков, а крайният резултат оформи резервата Емануил Личев в 52-та минута след асистенция на Добрев. Българските футболисти насочиха цели 16 изстрела към вратата на Кристиан Лопес, 8 от които точни.

След разгромната победа " лъвчетата " са на второ място в класирането в квалификационната група с 4 точки и голова разлика 7-1. В другия дуел от днешната стратегия Гърция U19 завоюва с 5:3 над Румъния U19 и оглави класирането с цялостен актив от 6 точки, до момента в който северната ни съседка остава на трето място с 1 точка. След 3 дни - на 20 ноември от 14:30 ч., още веднъж в Сливен, нашите се изправят против Гърция U19 в директен конфликт за първото място. Дори равенството обаче ще е задоволително на България U19 да се класира за Елитния квалификационен кръг, защото напред не престават първите два отбора в крайното класиране.

Съставът на България: 12. П. Иванов, 15. Борисов, 3. Арсов, 22. Попов, 19. Митков (46 - 16. Дичев), 6. Антов (23 - 8. Личев), 14. Милошев, 10. Янков (62 - 17. Стоянов), 11. Добрев (69 - 18. Ангелов), 7. Минчев (46 - 13. Кельовлуев), 9. Боруков.

Треньор: Ангел Стойков.

Голмайстори: 1:0 Митков 8, 2:0 Боруков 12, 3:0 Боруков 20, 4:0 Боруков 22, 5:0 Митков 26, 6:0 Личев 52.

Източник: petel.bg