Юношеският национален отбор на България до 17 г. отстъпи с

...

Националите по футбол на България до 17 г. отстъпиха на Австрия след обрат

Юношеският народен тим на България до 17 година отстъпи с 1:2 пред Австрия в другарски мач, игран в Национална футболна база “Бояна ”.

Това бе втора загуба за “лъвчетата ” против този противник, откакто преди три дни селекцията на Йордан Петков позволи от връстниците си.

Във втората инспекция сред двата тима българският отбор бе този, който стигна първи до гол. Негов създател стана Стивън Жерард в средата на първото полувреме. Тогава Божидар Петров откри отляво Васил Каймаканов, който направи превъзходен пробив и пусна към непокрития Жерард, разписал се за 1:0. До края на полувремето резултатът остана неизменен и “лъвчетата ” се отдръпнаха на почивката с минимална преднина.

Веднага след нея обаче гостите от Австрия стигнаха до тъждество посредством резервата Адедженугуре, а четвърт час преди края на срещата още веднъж той осъществя победното второ попадение за селекцията от алпийската страна.

Стартов състав на България: 12. Мартин Цанков, 5. Михаил Полендаков, 3. Стоян Добрев, 13. Симеон Цанев, 8. Божидар Петров, 7. Стивън Жерард, 15. Калоян Божков, 22. Кристиян Ирмиев, 17. Тарек Жензарли, 14. Филип Гигов (к), 11. Васил Каймаканов

Селекционер: Йордан Петков