Юношеският национален отбор на България до 16 години спечели първата

...

Юношите до 16 победиха Словакия

Юношеският народен тим на България до 16 години завоюва първата от двете си инспекции против връстниците си от Словакия с 2:1. Двубоят се игра на главния терен на Национална футболна база " Бояна ", а възпитаниците на Стефан Колев оставиха положителни усещания с представянето си. Двубоят стартира с напън на " лъвчетата ", които още в третата минута можеха да открият, само че изстрелът на Петко Петков се отби в страничната греда.

Все отново разумното се случи в деветата минута, когато нападателят на Левски Георги Атанасов беше най-съобразителен в наказателното поле на гостите и откри резултата. След гола двата тима се вкопчиха в здрава борба, като чисти положения пред двамата вратари съвсем липсваха. Втората част стартира с по-активни дейности на нашия отбор, който закономерно стигна и до второ попадение. Негов създател стана Димитър Иванов от Лудогорец, който осъществя с превъзходен изстрел от разстояние в далечния ъгъл на словашкия вратар. До края противникът се опита да обърне развоя на мача, само че стигна единствено до почетно попадение, дело на Наги. Следващата контрола сред двата отбора е още веднъж в Бояна на 19 септември, четвъртък, от 10.30 часа.

съставът на България: Мартин Иванов, Марсел Йорданов, Денис Динев, Никола Царовски, Несин Салим, Димитър Иванов, Николай Златев, Мартин Тодорски, Петко Петков, Красимир Тодоров, Георги Атанасов (през втората част в игра влязоха Теодор Георгиев, Марин Петков, Николай Арахангелов, Георги Радев, Йордан Желев, Емре Дрянов, Георги Шопов, Идрям Хабил, Мартин Гривнев).
селекционер: Стефан Колев.
голмайстори: 1:0 Георги Атанасов 9, 2:0 Д Димитър Иванов 58, 2:1 Наги 78