Юношеският национален отбор на България до 16 г. допусна неприятна

...

България U16 загуби от Молдова

Юношеският народен тим на България до 16 година позволи неприятна загуба с 0:4 от Молдова във втория си дуел от приятелския четиристранен дуел под егидата на УЕФА в Албена.

Българският отбор позволи срив в представянето си малко след началото на второто полувреме, което разреши на противника да доближи до изразителна победа.

През първата част България имаше изразено надмодщие, само че по този начин и не съумя да вземе задатък в резултата. В 53-тата минута Молдова съумя да открие резултата, а малко по-късно означи второ попадение, което обезкуражи българските футболисти. До края „ лъвчетата “ се пробваха да се върнат в дуела, само че защитата на противника не се пропука. В самия завършек на дуела молдовският отбор доближи до нови две попадения, с цел да оформи крайния резултат.

На 12 април България U16 ще изиграе последния си дуел от конкуренцията против Румъния.

Съставът на България: 1. Георги Гергинов, 6. Пламен Аршев, 11. Пламен Диклиев (46 – 20. Георги Стоянов), 22. Илиян Димитров, 5. Ивайло Митев (46 – 3. Димитър Христов), 19. Кубрат Йонашчъ (46 – 2. Борис Стойков), 8. Димитър Петров (46 – 14. Александър Маринов), 28. Георги Венциславов, 17. Мартин Ситев, 9. Давид Тодоров (60 – 16. Васил Казалджиев), 21. Венцислав Иванов (46 – 15. Александър Краваров).

Селекционер: Йордан Петков.
Източник: novinata.bg