Юношеският национален отбор на България до 15 г. постигна втора

...

Националите до 15 г. пак биха Косово

Юношеският народен тим на България до 15 година реализира втора победа против връстниците си от Косово в границите на три дни, като този път се наложи с 2:1 в приятелския мач, игран в Национална футболна база “Бояна ”. В първата среща отборът на селекционера Йордан Петков се наложи с 2:0.

Днес гостите от Косово откриха резултата още в 11-ата секунда на контролата, когато Соколи се разписа с хубав удар от далечна отдалеченост.

Националите ни се пробваха да възстановят незабавно равенството, само че до края на първото полувреме по този начин и не стигнаха до гол във вратата на гостите.

Сториха го обаче незабавно след почивката. В 49-ата минута Радослав Караманов бе изведен зад тила на косовската защита и с прекрасен диагонален изстрел направи резултата 1:1.

В последната минута на постоянното време топката стигна до Венислав Михайлов, който не остави шансове на вратаря на противника с удар от границата на наказателното поле.
Източник: dnesplus.bg