Юношеският национален отбор до 19 години загуби от 1:2 с

...

Юношите до 19 години загубиха от Андора и няма да играят на Европейско

Юношеският народен тим до 19 години загуби от 1:2 с Андора при семейството си в Албена в среща от първия стадий от квалификациите за класиране на Европейското. Двубоят беше доста значим, тъй като при победа националите щяха да отидат в елитния кръг на пресявките, в който се играе за непосредствено класиране на шампионата.
Прочетете още
В 43-та минута България откри резултата. След центриране отляво Преслав Бачев стреля с глава, вратарят мазета, само че Мартин Георгиев бе на точното място, с цел да добави на празна врата.

В началото на втората част обаче Андора изравни. Биел Бора бе оставен непокрит при едно центриране и засече от непосредствена непосредственост топката в мрежата.

В 65-ата минута Андора означи втори гол. Макс Родригес осъществя след центриране от ъглов удар.

Със загубата България приключи на последното място в групата с 2 точки, а битката за класиране не престават Сърбия и Шотландия.

При победа националите щяха да завършат втори и щяха да продължат към елитния кръг.

България U19 : Алекс Божев, Захари Атанасов, Мартин Георгиев, Росен Маринов, Михаил Цонев, Чунг Нгуен До, Антоан Стоянов, Дамян Йорданов, Стефан Трайков, Борислав Маринов, Преслав Бачев

Източник: trafficnews.bg