Изведоха с полиция 21-годишна от финансов център в Пловдив, дала фалшиви евро банкноти
Разследване за закононарушение срещу финансовата система се води в Пловдив, откакто млада жена е направила опит да прокара в обращение неистинен парични знаци. Инцидентът е станал на 22 януари 2026 година в следобедните часове в касов офис на финансова институция на територията на ЖР „ Тракия “.
Около 16:20 ч. от офиса е подаден сигнал до полицията, откакто клиентка е внесла на каса 11 банкноти с номинал от 50 евро. При инспекция е открито, че става въпрос за неистинен парични знаци на обща стойност 550 евро.
На място са пристигнали чиновници на полицията, които са извели 21-годишната жена и са я отвели в Пето районно ръководство за изясняване на случая. Всички банкноти са конфискувани и изпратени за експертиза в Българската национална банка.
По случая е формирано досъдебно произвеждане за закононарушение по член 244, алинея 1 от Наказателния кодекс – опит за пробутване в обращение на подправени парични знаци. Назначена е експертиза за разбор на защитните детайли на банкнотите, в това число водни знаци, холограми и релеф, както и разпити на очевидци.
Разследването се организира под наблюдението на Окръжна прокуратура – Пловдив, като срокът за приключването му е тримесечен.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




