Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира

...

Стаматова се класира на четвъртфинал в Тунис, Константинова отпадна в Швеция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на шампионата за дами в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди $.

Поставената под номер 3 в схемата Стаматова победи с 6:2, 6:2 рускинята Нина Рудиукова. Срещата продължи 74 минути. Българката направи два пробива и завоюва първия сет с 6:2. Във втората част Юлия завоюва шест следващи гейма от 0:2 до 6:2. Така за място на полуфиналите Стаматова ще срещне на следващия ден осмата в схемата Лара Пфайфер (Италия).

По-късно през днешния ден Виктория Велева ще играе на четвъртфинал в шампионата на двойки. Българката и София Аватанео от Италия ще срещнат четвъртите сложени италианки Бесети и Дженаро.

Междувременно Йоана Константинова отпадна във втория кръг на шампионата по тенис на клей във Варберг (Швеция) с награден фонд 15 хиляди $.

15-годишната Константинова загуби от поставената под номер 1 Даря Лопатецка (Украйна) с 0:6, 1:6 за 78 минути.