Ямбол записа нов силен мач в зала Диана“ като победи

...

Ямбол удари и Левски у дома

Ямбол записа нов мощен мач в зала „ Диана “ като победи още един от водачите в класирането – Левски с 86:69.

Мачът в зала „ Диана “ стартира като дерби, само че продължи като такова единствено през първите 10 минути, в които Ямбол взе преднина пред противника си единствено с 2 точки. Във втората част домакините тотално надиграха баскетболистите на Димитър Ангелов и на почивката се отдръпнаха с удобен задатък от 15 точки. След паузата още веднъж последва равностойна игра, само че все пак Ямбол добави още 5 точки пред столичния гранд. Левски съумя да завоюва заключителната четвърт, само че това не промени с нищо крайния излаз на срещата.

Това бе седма победа за „ Непреклонните “ в шампионата, като те имат и 12 загуби.

Иван Лилов наниза 17 за триумфа, 15 добави Декуан Морис, 14 - Доминик Кристиано.

За Левски 15 точки, 10 битки и 5 асистенции записа Златин Георгиев, по 12 вкараха Лъчезар Димитров и Марио Боянов, и 11 добави Николай Михайлов.