Ямбол нанесе първо поражение на Рилски спортист през този сезон,

...

19-ият кръг се оказа фатален за Рилски спортист

Ямбол нанесе първо проваляне на Рилски състезател през този сезон, надигравайки го с 86:80 (15:19, 22:20, 19:24, 30:17) като хазаин в мач от 19-ия кръг на НБЛ. Победата шеста за отбора на Александър Алексиев, който има и 11 загуби. Отборът от Самоков пък е с баланс 17-1.

Мачът стартира като дерби и до полувремето играчите на Людмил Хаджисотиров, които бяха безспорен любимец в срещата, съумяха да си обезпечат задатък от едвам 2 точки. След паузата Рилски състезател продължи тежката битка в зала “Диана ” и усили преднината си до 7 точки преди заключителната четвърт. В нея обаче домакините напълно преобладаваха на паркета и съумяха да поднесат сензацията в този кръг.

Трей Сампсън наниза 25 точки за Ямбол, Иван Лилов се разписа с 23 точки, а Декуан Морис вкара 15 точки.

За Рилски състезател Чавдар Костов осъществя 22 точки, а Димажио Уигинс (12 борби) и Брендън Рандолг прибавиха по 18 точки.