Втородивизионният Спортист (Своге) победи дублиращия тим на Славия с 3:1

...

Спортист надви дубъла на Славия

Втородивизионният Спортист (Своге) победи дублиращия отбор на Славия с 3:1 в контролна среща, която се игра на изкуствения терен на стадион " Славия " в София. И трите гола за гостите от Своге паднаха преди почивката.

Още в 4-ата минута прецизен бе Илия Русинов, който се възползва от отбита от вратаря топка след удар на Георги Николов. Две минути по-късно можеха да вкарат и втори гол, откакто Лукас Мартинс даде паралелен пас към наказателното поле, Георги Николов стреля, само че стражът на домакините избави.

В 20-ата минута резултатът стана 2:0, като Павлин Чиликов с крайник мушна топката след осъществяване на ъглов удар.  2 минути по-късно Ангел Бастунов лиши топката от отбраната на " белите ", подаде към Георги Николов, който шутира, само че в навън. Нов пропуск от извънредно чисто състояние направи Лукас Мартинс, останал безусловно самичък в наказателното поле. Владимир Семерджиев вкара третия гол в 38-ата минута с тупалка отвън наказателното поле.

Въпреки направените промени от Петър Колев, свогенци продължиха да преобладават и след почивката. Много мощно се включи новото попълнение Панайот Пасков. В 53-ата минута Петър Вуцов можеше да се разпише, само че вратарят на Славия избави. Съвсем най-после пък Владимир Сиромахов можеше да вкара и четвърти гол, само че стреля с глава в навън. Младите играчи на Славия върнаха едно попадение в 81-ата минута посредством крилото Стефан Трайков.

Славия II – Спортист (Своге) 1:3
Голмайстори: 0:1 Илия Русинов 4, 0:2 Павлин Чиликов 20, 0:3 Владимир Семерджиев 38, 1:3 Стефан Трайков 81

Състав на Спортист (Своге): Мартин Величков, Богдан Костов (46 – Симеон Чатов), Петър Вуцов, Павлин Чиликов (46 – Габриел Александров), Дилян Георгиев (46 – Владимир Сиромахов), Димитър Петров (71 – Филип Ангелов), Владимир Семерджиев (46 – Слав Петков), Александър Бастунов (46 – Панайот Пасков), Илия Русинов (46 – Аюб Тазути), Лукас Мартинс (46 – Йоан Маринов), Георги Николов (46 – Джовани Сантос, 71 – Кирил Янакиев).
Източник: novsport.com