Втородивизионният Кайзерслаутерн победи Саарбрюкен с 2:0 на полуфиналите на турнира

...

Кайзерслаутерн сложи край на приказката на Саарбрюкен

Втородивизионният Кайзерслаутерн победи Саарбрюкен с 2:0 на полуфиналите на шампионата за Купата на Германия и приключи изненадващата серия на тима от третото равнище на футбола в страната, който не съумя да стигне до първи мач за трофей от 21 години насам.

Алмами Туре асистира на Марлон Ритер за първия гол в 53-та минута, а четвърт час преди края малийският десен бек самичък се разписа за 2:0. Така двукратните носители на трофея от Кайзерслаутерн стигнаха до финала, в който ще срещнат Байер Леверкузен или Фортуна Дюселдорф.

По пътя към полуфиналите третодивизионният Саарбрюкен в профил елитните Байерн, Айнтрахт (Франкфурт) и Борусия (Мьонхенгладбах).

" Момчетата играха приказен футбол и имаха нужната доза шанс. Бяхме търпеливи и не позволихме да ни заплашват с контраатаки, тъй като те победиха Байерн и Гладбах точно по този метод ", съобщи новият старши треньор на Кайзерслаутерн Фрийдхелм Функел за ARD.

В другия полуфинал се срещат Байер (Леверкузен) и Фортуна (Дюселдорф).
Източник: lupa.bg