Вторият отбор на ЦСКА спечели с 2:0 гостуването си на

...

ЦСКА II бие Оборище, Чорбаджийски блести

Вторият тим на ЦСКА завоюва с 2:0 гостуването си на Оборище (Панагюрище) в мач от 23-ия кръг на Югозападната Трета лига. Двубоят се игра в сряда (6 март), на стадион " Орчо Войвода " в Панагюрище и започва в 15:00 часа.

Точни за " алените " бяха Георги Чорбаджийски в 25-ата минута и Алесандро Николов в 71-ата минута.

Възпитанците на старши треньора Стамен Белчев още веднъж демонстрираха превъзходство над противника си и изцяло справедливо си потеглиха с трите точки.

В 25-ата минута ЦСКА поведе в резултата, след гол на Георги Чорбаджийски с глава. Асистенция за попадението му направи Юлиан Илиев, който центрира хубаво от корнер.

През второто полувреме по-добрата физическа и тактическа подготовка на " армейците " даде преимущество на тима. В 71-ата минута, при едно от разиграванията на топката по дясното крило, Александър Кожухаров резервира кълбото, залъга двама играчи на домакините и върна към влизащия на скорост Алесандро Николов, който с топовен изстрел по диагонала осъществя за 0:2.

С положителни намеси под рамката на вратата се отличи стражът на ЦСКА Ивайло Неделчев.

До края на срещата тимът на Стамен Белчев съдаде няколко обстановки за отбелязване на гол, само че без триумф, и по този начин срещата приключи при резултат 0:2 за ЦСКА.

ЦСКА II се намира на втората позиция във краткотрайното класиране, с актив от 55 точки.

Следващият мач на дублиращия ни отбор е против тима на Славия II (София) на 9 март, от 15:00 часа, на клубната база в Панчарево.