Втора поредна контрола спечелиха етърци, този път с 1:0 като

...

Етър пропусна да разгроми Загорец

Втора поредна контрола завоюваха етърци, този път с 1:0 като посетители на третодивизионния Загорец в Нова Загора. " Виолетовите " имаха превес и направиха куп пропуски, а единствения гол вкара от дузпа Николай Дичев в 76-ата минута.

Още първоначално удар на Дани Младенов бе уловен от вратаря на домакините. В 8-ата минута след центриране на Здравко Илиев последва пропуск с глава на Кнежевич. Отново хърватинът насочи прекрасен удар от 22 метра покрай сглобката.

Домакините имаха едно чисто състояние, извадено от вратаря Анатоли Господинов в корнер. След бърза офанзива на Дани Младенов топката отиде у Кристиян Кънчев, който центрира към Апостолов, чийто удар бе избавен от вратаря.

В 32-ата минута Младенов центрира от корнер и Мариян Иванов с глава стреля на сантиметри от гредата, а до почивката след центриране на Дани Младенов от фаул Христо Димитров пропусна да вкара с глава.

Надмощието продължи и след почивката, като в 47-ата минута след отлично влизане на Здравко Илиев по фланга топката бе избита в корнер. След осъществяването му последва разиграване и центриране, като двама етърци се разминаха с удара пред вратата. В 54-ата минута красива етака на етърци едвам не докара до гол. След двойно подаване сред Апостолов и Кнежевич бе изведен Дани Младенов, който стреля от дребен ъгъл, само че защитник мазета в корнер.

В 60-ата минута след неточност на вратаря на домакините Фемиа изведе Кнежевич, само че бе маркирана засада. Веселин Великов последователно пусна в игра съвсем напълно нов състав, което поизравни играта. Точно тогава обаче падна победният гол. В 76-ата минута Ромеш Ивей с превъзходен рейд мина през трима и центрира, последва удар и игра с ръка. Отсъдената дузпа невъзмутимо бе осъществена от Николай Дичев - 0:1!

До края " Етър " изпусна още няколко гола. След рейд на Кольо Станев и центриране в 84-ата минута последва удар на Борислав Марков над вратата. Пак Станев откри пред вратата Хосе Кордоба, само че стражът избави удара му, а в 88-ата минута Христо Марков бе изведен с 40-метров пас, само че би над вратата.

Етърци досега имат две победи и едно реми в контролите, а идната инспекция е в сряда, 14 юли, когато одобряват на стадион " Ивайло " варненския Спартак.