Всичко вече е в ръцете на парламента, но моето предложение

...
Всичко вече е в ръцете на парламента, но моето предложение
Коментари Харесай

Министърът на икономиката предлага помощта за бизнеса да остане и догодина

Всичко към този момент е в ръцете на Народното събрание, само че моето предложение ще е помощта за бизнеса да остане до края на 2023 година, тъй като е значимо да има предвидимост. Това съобщи в ефира на служебният министър на стопанската система Никола Стоянов. 

" Цените на горивата паднаха и се надявам отстъпката от 25 стотинки за физически лица да се обезсмисли. Според мен тя би трябвало да отпадне ", сподели Стоянов. 

Според него, към този момент сме минали през пика на инфлацията, която за септември доближи рекордното равнище от 18,7%. Той добави обаче, че при изостряне на спора в Украйна е вероятен и нов растеж на цените. 

Относно предлагането за две цени за тока за битовите консуматори Никола Стоянов поздрави служебния министър на енергетиката Росен Христов, че е почнал този спор, тъй като той следва. 

" От една страна би трябвало да се работи в посока потребителите да икономисват сила и да влагат във възобновими източници. Поздравявам министъра и за това, че можем да си позволим да не подвигаме цените поради положителните цени на газа. Хубаво е обаче да се дават помощи на тези, които имат потребност. Да се дава на калпак не е обикновено ", разяснява Стоянов. 

Министър Стоянов отново удостовери, че страната ни не изнася оръжия за Украйна, само че е допустимо да е изнасяла до трети страни, посредством които то да е стигало до Украйна. 
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР