Всички данни сочат, че Владимир Путин няма да направи тази

...
Всички данни сочат, че Владимир Путин няма да направи тази
Коментари Харесай

Велизар Енчев: Украинците са македонците на Русия

„ Всички данни сочат, че Владимир Путин няма да направи тази неточност да влезе в Украйна, само че украинците са македонците на Русия. До огромна степен Путин има съображение да води такава политика “, разяснява пред bTV политическият анализатор Велизар Енчев.

„ В последните 20 година Русия прекалено много понасям, най-много поради грешките на предшествениците на Владимир Путин. Русия беше обградена от военни бази. Желязната завеса се реалокира от Берлин последователно с влизането в НАТО на страни като Унгария, Чехия, Полша, Литва, Латвия и Естония. Руската Федерация на процедура е обградена по така наречен Източен фланг от към 15 военни бази, от които забележими са единствено 3-4. Тези бази са огромна заплаха за Русия, защото единствено една изстреляна ракета, която даже не е балистична, може да доближи до Санкт Петербург за 6-7 минути. Ако Украйна влезе в НАТО, полетът на сходно оръжие ще е 7-8 минути “, сподели още Енчев.

Според него настояванията на Путин НАТО повече да не се уголемява и да не се разполагат настъпателни оръжия на украинска територия и в останалите страни в НАТО, в това число и в България, е разумно искане, на което алиансът би трябвало да реагира.

„ До момента обаче не реагира и е значимо по какъв начин ще реагира Путин и какъв ще е този военно-технически отговор, за който се приказва дълго. Каква ще е реакцията на отхвърли на Байдън и НАТО да отговорят на настояванията на Москва – ето това е забавно “, заяви още Енчев.

Той разяснява и тематиката „ Северна Македония “. По думите му новите ръководещи са занижили условията и са сменили фокуса.

„ За Скопие отпътува делегация, водена от министъра на нововъведенията Даниел Лорер. Това посещаване се случва, откакто в петък Пендаровски удари сериозна плесница на България – одобри делегация на сепаратистката организация ОМО „ Илинден “, неразрешена през 99 година от Конституционния съд. Този акт на президента е последван от посещаване в Скопие на Лорер. Това за мен е доказателство за срутва на имунната система на българската национална сигурност и за достолепието на българската страна “, сподели още Енчев.
Източник: banker.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР