Все още е твърде рано да се мисли за четвърта

...
Все още е твърде рано да се мисли за четвърта
Коментари Харесай

Няма данни за добавена стойност от втори бустер срещу COVID, смятат ЕCDC и ЕМА

Все още е прекомерно рано да се мисли за четвърта доза от иРНК имунизациите против COVID-19 за цялото население, обявиха от Европейския център за профилактика и надзор на болесттите (ECDC) и Европейската организация по медикаментите (ЕМА), представени от ДПА.

Четвъртата доза обаче би могла да бъде потребна за хората на възраст над 80 години, които е най-вероятно да проявят признаци при положение, че се заразят, считат двете служби.

„ За пълнолетните лица под 60-годишна възраст с естествена имунна система сега няма ясни данни, че имунизационната отбрана против тежко заболяване понижава или че има добавена стойност от четвърта доза “, се споделя в известието.

Двете организации обаче прецизират, че няма известни аргументи за безпокойствие от втора бустерна имунизация с утвърдените mRNA ваксини на Moderna и Pfizer/BioNTech, осведоми Българска телеграфна агенция.
Източник: zdrave.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР