Време е София да има услугите на градския транспорт в

...
Време е София да има услугите на градския транспорт в
Коментари Харесай

Симеон Ставрев, общински съветник: Време е София да има услугите на градския транспорт в приложение за телефон

Време е София да има услугите на градския превоз в приложение за телефон - закупуване на транспортни документи и прибавянето им в цифров портфейл, виртуални табла, спирки с информация за идващи коли и тяхната запълняемост, направления, написания на градския превоз. Това съобщи общинският консултант в СОС Ставрев във Фейсбук.

Ето какво още сподели той по тематиката: " ЦГМ не съумяха да създадат такова, макар десетките милиони левове, които похарчиха до момента за билет системата - сините валидатори. Само за тази година вноската им към компанията реализатор е към 9 200 000 лева

Редица български градове като Бургас, Стара Загора, Благоевград, Казанлък и Варна имат такива приложения. Щом ЦГМ не се оправя, мисля че Столична община има задоволително запаси и може да вкара услугите за превоза на града в телефона ви. ЦГМ провалиха и концепцията да има единно транспортно приложение на София, като закупиха лиценз на частното приложение URBO City и го брандираха под името Sofia Plus.

В него може да си плащате единствено почасовото паркиране. То на процедура е капсулирано и в него не могат да се прибавят нови услуги, както беше разумно да влязат и тези за градския превоз на София ".
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР