Вратарят-тийнейджър на Северна Ирландия Пиърс Чарлз призна, че е бил

...
Вратарят-тийнейджър на Северна Ирландия Пиърс Чарлз призна, че е бил
Коментари Харесай

Вратарят на Северна Ирландия: Да спечелим с 5:0 у дома пред нашите фенове е сбъдната мечта

Вратарят-тийнейджър на Северна Ирландия Пиърс Чарлз призна, че е бил сюрпризиран от невероятната атмосфера на " Уиндзор Парк " във вторник вечерта, когато Северна Ирландия победи България с 5:0 в Лигата на нациите.

Резултатът изведе тима на Майкъл О " Нийл на върха в групата, като Чарлс се надява да резервира титулярното си място в тима за мачовете против Беларус и Люксембург идващия месец.
 Футболните ни
Футболните ни " герои " се прибраха от Северна Ирландия

Кацнаха наред в 5:50 на Летище " София ".

19-годишният вратар направи своя дебют за националния тим предишния уикенд при равенството 0:0 против Беларус в Унгария, а против българите записа втора " суха " мрежа и даде поръчка, че на него може да се разчита в бъдеще.

" Когато излизах за началото на мача, мощният плач от трибуните ме изненада ", изясни Чарлс.

" Беше " Уау! " Беше толкоз невероятна атмосфера и почитателите внесоха толкоз доста пристрастеност в мача. Беше една мечтана нощ да спечелим с 5:0 вкъщи пред нашите почитатели ", сподели още вратарят, представен от " Белфаст Телеграф ".

Чарлс, който мина през Академията на Манчестър Сити, впечатли с изявите си още в младежките тимове на Северна Ирландия до 19 и 21 години.

" Преди мача мениджърът О " Нийл сподели, че желае да види това, върху което сме работили по време на тренировките и явно излязохме там и свършихме тази работа и той беше доста благополучен за нас след мача.

Мисля, че резултатът ще бъде огромен подтик за нас, знаейки какъв вид показване можем да реализираме в идващия цикъл и съм сигурен, че можем да реализираме резултати и тогава. Всички се развихриха след мача. Всички в съблекалнята бяха усмихнати и щастливи. "

Заедно с Чарлс в стартовия състав за втори следващ мач беше по-големият му брат Шей Чарлс, който също е в Шефилд Уензди, чартърен от Саутхямптън. Полузащитникът също игра на равнище във вторник в специфичната вечер за семейство Чарлс.

" Много от околните ни бяха на мача. Майка ми беше на мача, имахме и лели, чичовци, братовчеди и фамилни другари ", сподели вратарят.

" Всички се радват за нас. Удивително е, че Шей и аз сме в един клуб в този момент и да играем един с различен в националния тим, това е ужасно. "
Източник: topsport.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР