Вратарят на Сливнишки герой Мартин Минев успя да запази вратата

...

Миньор загуби точки в Сливница

Вратарят на Сливнишки воин Мартин Минев съумя да резервира вратата си суха при гостуването на Миньор (Перник) и бе с съществена заслуга за нулевото тъждество сред двата тима. За първи път от началото на сезона „ чуковете “ не съумяха да се разпишат във вратата на противника. Лидерът в класирането доминираше през целия мач, само че шансът бе на страната на домакините. Още в 6-ата минута Томислав Павлов шутира от 20 метра, само че Минев избави. До почивката вратарят на три пъти извади удари на Калоян Йосифов, а в 30-ата минута топката облиза левия дирек след удар с глава на голмайстора на перничани.

През втората част Миньор продължи да търси успеха, само че нямаше късмет пред гола. Увари на Павлов, Йосифов, Славчев и Маринов или бяха отразени от Минев, или прекосяваха настрана. В последните минути Сливнишки воин остана с 10 души след червен картон на Ничо Ничев, само че устиска точката. Единствената опция за домакините от Сливница се откри в 37-ата минута, само че прехвърлящият удар на Курдов мина над вратата. Югозападна Трета лига 11 кръг, събота 20 октомври  Спортист (Своге) 0:1краен резулат  Миньор (Перник)