Волейболният отбор на Берое (Стара Загора) постигна 4-а победа в

...

Берое отвя ЦСКА у дома

Волейболният тим на Берое (Стара Загора) реализира 4-а победа в НВЛ-жени, откакто победи изрично вкъщи ЦСКА с 3:0 (25:14, 25:15, 25:17) в мач от 6-ия кръг, игран довечера в зала " Иван Вазов " в Града на липите.

Така Берое е на 2-о място във краткотрайното класиране с 12 точки след 4 победи и 1 загуба, колкото има и първенецът Марица (Пловдив), само че и мач по-малко. " Червените " пък са трети със същия актив, само че с по-лошо геймово съответствие. Следващата среща на старозагорки е във вторник (11 декември) против Левски в отсрочен мач от 5-ия кръг. ЦСКА пък се изправя против " сините " в петък (14 декември) във " безконечното " дерби от 7-ия кръг.

Домакините от Берое владееха ситуацията съвсем от самото начало, като само във втория и третия гейм разрешиха на " алените " да поведат за малко.

Най-полезна за Берое бе опитната Ваня Върбанова с 14 точки (4 блока, 50% успеваемост в офанзива и 20% положително посрещане), а Хелена Перич добави още 12 (1 блок, 2 аса, 53% успеваемост в офанзива и 38% положително посрещане) за успеха. За отбора на ЦСКА Ивета Станчулова завърши с 11 точки.