Волейболният национален отбор на България започна по най-добрия начин участието

...

Трудна, но сладка победа за България

Волейболният народен тим на България стартира по най-хубавия метод присъединяване си във волейболната Лига на нациите. Българските "лъвове “ реализираха доста сложна, само че сладка победа над Китай с 3:2 гейма (25:18, 18:25, 19:25, 25:17, 15:11) в първия си мач в Нинбо, провинция Джъдзян.

Тимът ни започва срещата с безапелационно 25:18 в откриващия гейм, само че в идващите две елементи домакините усъвършенстваха играта си и стигнаха до поврат след 25:18 и 25:19, връщайки интригата в дуела.

В четвъртия гейм Пламен Константинов пусна в игра Николай Учиков и Светослав Гоцев, а на поста разпределител стартира Георги Сеганов. Направените промени дадоха резултат и волейболистите ни стигнаха до триумфа след 25:17 и 15:11 в решаващия пети гейм. В решаващите две елементи доста мощно се показа Розалин Пенчев, който завърши дуела с 14 точки.

Топреализатор за успеха стана Боян Йорданов. Опитният диагонал игра в първите три гейма и приключи със 17 точки. Николай Учиков и Тодор Скримов прибавиха по 11, а капитанът Виктор Йосифов осъществя 8. Направилият дебют за националния тим Илия Петков способства с 6 точки, а Светослав Гоцев и Валентин Братоев прибавиха по 4.
Източник: fakti.bg