Волейболният национал Цветан Соколов и руският гранд Зенит (Казан) стартираха

...

Цецо Соколов и Зенит тръгнаха с тежка загуба от Сада на клубния Мондиал

Волейболният национал Цветан Соколов и съветският гранд Зенит (Казан) стартираха с тежка загуба присъединяване си на Световното клубно състезание за мъже в Бетим (Бразилия). Цецо Соколов и компания паднаха от домакините и първенци на Южна Америка Сада (Крузейро) с 0:3 (20:25, 20:25, 22:25) в първата си среща на шампионата, играна тази нощ.

За първи път от много години на Световното клубно състезание вземат участие единствено 4 тима - Зенит, Сада, първенецът на Италия и финалист в европейската Шампионска лига Кучине Лубе (Чивитанова), и катарския Ал Райан. Те ще изиграят по един мач всеки против всеки, с цел да се направи едно класиране, след което ще играят полуфинали 1-4 и 2-3 и надлежно дребен и огромен край. По-рано довечера Лубе отнесе Ал Райан с 3:0 гейма.

Тази вечер (4 декември) Зенит ще играе с катарците от Ал Райан от 23,00 часа българско време, а по-късно от 01,30 часа през нощта в четвъртък (5 декември) Лубе ще спори с домакините от Сада.

Цецо Соколов игра цялостен мач за Зенит и завърши със скромните 10 точки (1 блок и 45% успеваемост в атака).

Най-резултатен за съветския гранд стана Максим Михайлов с 12 точки (2 блока, 2 аса и 47% успеваемост в атака).

За отбора на Сада над всички бе Евандро Гера с 16 точки (1 блок, 2 аса и 57% успеваемост в атака) за успеха.

САДА (КРУЗЕЙРО, БРАЗИЛИЯ) - ЗЕНИТ (КАЗАН, РУСИЯ) 3:0 (25:20, 25:20, 25:22)
САДА: Фернандо Крелинг 2, Евандро Гера 16, Факундо Конте 8, Джон Перин 7, Исак Сантош 10, Отавио Пинто 8 - Лукаш Де Деуш-либеро (Луан Хосе Вебер 2, Родриго Леме)
Старши треньор: МАРСЕЛО МЕНДЕС
ЗЕНИТ: Александър Бутко 1, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 10 , Максим Михайлов 12, Ървин Нгапет 9, Артьом Волвич 9, Алексей Кононов 3 - Валентин Голубьов-либеро (Андрей Сурмачевский, Денис Земченок, Валентин Кротков-либеро)
Старши треньор: АЛЕКСЕЙ ВЕРБОВ.