Волейболният национал Тодор Скримов и неговият Тонно Калипо Калабрия (Вибо

...

Скримов и Вибо Валентия с 3-а поредна загуба

Волейболният национал Тодор Скримов и неговият Тонно Калипо Калабрия (Вибо Валентия) позволиха 3-а поредна загуба в италианската Суперлига. Скримов и компания поведоха, само че отстъпиха като посетители на Консар (Равена) с 1:3 (28:26, 23:25, 24:26, 21:25) в среща от 5-ия кръг на шампионата, играна довечера пред към 2000 фенове в зала " Пала Де Андре ".

Така волейболистите на Вибо Валентия са на 10-о място във краткотрайното класиране с 2 победи, 3 загуби и 5 точки, с колкото са и 11-ия Сора и 12-ия Латина. В междинния 6-и кръг Тодор Скримов и съотборниците му са домакини на първенеца и водач в класирането Сър Сейфти Конад (Перуджа). Мачът е в сряда (7 ноември) от 21,30 часа българско време.

Тодор Скримов стартира като титуляр за Вибо Валентия, само че бе заменен във втория гейм от бразилският национал Карлош Едуардо " Каду " Силва, с цел да се върне в игра в края на четвъртата част. Българският посрещач приключи с едвам 5 точки (1 ас, 25% успеваемост в офанзива и 65% положително посрещане) . Над всички за гостите бе мароканският диагонал Мохамед Ал Хашдади със страхотните 24 точки (1 блок, 4 аса и 40% успеваемост в атака), само че и това не оказа помощ за триумф.

За отбора на Равена люксембургският диагонал Камил Рихлицки заби 22 точки (55% успеваемост в атака), а младежкият национал на Италия Даниеле Лавиа добави 19 точки (1 блок, 58% успеваемост в офанзива и 30% положително посрещане) за успеха и бе разгласен за най-полезен състезател (MVP) на мача.

КОНСАР (РАВЕНА) - ТОННО КАЛИПО КАЛАБРИЯ (ВИБО ВАЛЕНТИЯ) 3:1 (26:28, 25:23, 26:24, 25:21)
РАВЕНА: Давиде Сайта 1, Камил Рихлицки 22, Кристиан Поглажен 8, Джакомо Рафаели 1, Роберто Русо 5, Пиетер Верхеес 12 - Рикардо Гой-либеро (Даниеле Лавиа 19, Андреа Арджента)
Старши треньор: ДЖАНЛУКА ГРАЦИОЗИ
ВИБО ВАЛЕНТИЯ: Цимафей Жуковски 4, Мохамед Ал Хашдади 24, ТОДОР СКРИМОВ 5 , Том Строхбах 16, Стефано Менгоци 9, Марко Вители 6 - Давиде Мара-либеро (Себастиано Марзили, Карлош Едуардо " Каду " Силва 4)
Старши треньор: АНТОНИО ВАЛЕНТИНИ.