Волейболистките от националния отбор на България записаха много важен успех

...

България с жизненоважна победа в битката си за оставане в Лигата на нациите

Волейболистките от националния тим на България записаха доста значим триумф с 3:1 гейма (25:22, 25:18, 24:26, 25:15) против Република Корея в деветия си мач от Лигата на нациите (VNL).

По този метод нашите девойки направиха огромна крачка към оставането си в конкуренцията, като към този момент имат две победи в актива си. Друг резултат от днешния ден - Канада - Хърватия 3:0 оказа помощ на България да се измъкне от последното място измежду “чалъндж ” тимовете. „ Лъвиците “ са 14-и в класирането с 8 точки, като изпреварват отбора на Хърватия, който също има 2 победи, само че общо 6 точки. С 8 точки са и отборите на Нидерландия и Тайланд, а Доминиканската република има 7 точки, само че от три победи.

В сряда, 28 юни, България почива, а в четвъртък, 29 юни, девойките на Лоренцо Мичели срещат олимпийските шампионки от Токио 2020 от Съединени американски щати в 09:30 часа.
Източник: novsport.com