Волейболистките от националния отбор на България претърпяха 12-о поражение във

...

България загуби от олимпийския шампион

Волейболистките от националния тим на България претърпяха 12-о проваляне във Волейболната лига на нациите. " Лъвиците " отстъпиха на домакина и олимпийския първенец Китай с 0:3 (18:25, 19:25, 16:25) в мач от група 18 в Нингбо.

Така родните представителки не престават да са на 15-а позиция в общото класиране със 7 точки (2 победи, 12 загуби), азиатките са водач с 32 точки (11 триумфа, 3 поражения).

Стартовата шестица на българския отбор изглеждаше по този начин: Силвана Чаушева, Нася Димитрова, Мирослава Паскова, Гергана Димитрова, Петя Баракова, Мира Тодорова, Жана Тодорова (либеро).

Състезателките на Ланг Пинг преобладаваха в първата част и закономерно поведоха. В началото на втория и третия гейм девойките на Иван Петков започваха добре, само че китайките взеха превес и не оставиха доста благоприятни условия за противопоставяне. Така те записаха втората си поредна и общо 11-а победа.

Най-резултатна за " лъвиците " бе Силвана Чаушева с 13 точки (1 ас, 1 блокада), 9 добави Нася Димитрова (1 ас). За азиатските им съпернички Жу Тинг бе над всички с 15 точки (2 аса, 2 блокади).

Утре (20 юни) са последните дуели от груповата фаза - България среща Германия, а Китай - Сърбия. Двубоите са от 11:00 и 14:30 часа българско време./bgvolleyball.com
Източник: marica.bg