Волейболистките на Левски спечелиха шампионската титла на България за девойки

...

Левски шампион за девойки до 17 години

Волейболистките на Левски завоюваха шампионската купа на България за девойки до 17 години за сегашния сезон 2017/2018.

Във финалния спор от държавните финали за тази възраст в столичната зала " Люлин " " сините " надиграха изрично ЦСКА с 3:0 (25:18, 25:17, 25:12) . Въпреки, че бе край, " постоянно " дерби нямаше, а домакините преобладаваха напълно. Те не разрешиха противопоставяне от страна на армейките и завоюваха мача единствено за 65 минути игра.

Титлата е още по-сладка за " синия " клуб, откакто левскарките победиха на собствен терен и пред лична аудитория. А по пътя към златния връх отборът на Левски бе безспорен водач, като завоюва всички мачове с по 3:0 гейма и стана първенец без изгубен гейм.

Бронзов медалист стана отборът на Марица (Пловдив), който завоюва дребния край на шампионата. Волейболистките от Пловдив надиграха Бдин Вида (Видин) с 3:0 (25:22, 25:20, 25:13) и приключиха на трето място в България.