Волейболистите от националния отбор на Нидерландия продължават напред към 1/4-финалите

...

Нидерландия на 1/4-финал на ЕвроВолей 2023 след измъчена победа над Германия

Волейболистите от националния тим на Нидерландия не престават напред към 1/4-финалите на ЕвроВолей 2023 след извънредно измъчена победа. Момчетата на италианския селекционер Роберто Пиаца надвиха доста мъчно над Германия с 3:2 (25:20, 25:23, 22:25, 18:25, 15:12) в среща от 1/8-финалите на шампионата, играна довечера пред близо 4000 фенове в зала " Пала Флорио " в Бари (Италия).

По този метод " лалетата " се класираха в Топ 8 на европейско състезание за втори следващ път, предава Спортал.

На 1/4-финалите Нидерландия ще играе против домакините и сегашни първенци от Италия, които по-рано довечера разгромиха Северна Македония с 3:0 гейма в другия 1/8-финал. Мачът ще бъде във вторник (12 септември) от 19,00 часа българско време още веднъж в Бари.

Германия пък остава отвън осмицата на шампионат на Стария континент за първи път от 2011-а година, когато отпада още в груповата фаза и остава на 15-о място в крайното класиране. Сега Бундестимът ще раздели 9/16-о място в подреждането според от останалите резултати в 1/8-финалите.

Източник: petel.bg