Волейболистите на ЦСКА записаха 14-а победа от началото на сезона

...

ЦСКА се справи с Пирин в София и записа 14-а победа

Волейболистите на ЦСКА записаха 14-а победа от началото на сезона в Суперлигата, откакто се оправиха с гостуващия Пирин (Разлог) с 3:1 (25:14, 21:25, 25:13, 25:23) в мач от 17-ия кръг, който се игра в столичната зала “Васил Симов”.
 ЦСКА - Пирин @@@

Възпитаниците на Александър Попов прегазиха гостите в първата част с 25:14. Във втория гейм в игра за гостите се появи капитанът им Благовест Катранджиев, който заздрави посрещането и Пирин поведе с 16:12 след ас на Радослав Попов. Благовест Катранджиев донесе и триумфа на пиринци във втората част с 25:21.

В третата част “червените” още веднъж подвигнаха оборотите и елементарно стигнаха до триумф с 25:13. Четвъртата част бе най-интересна и оспорвана и вървеше точка за точка, само че в последна сметка Христо Цветанов и съотборниците му я затвориха с 25:23 и мача с 3:1 гейма.

Диагоналът Венцислав Георгиев заби 22 точки (2 аса, 1 блок, 58% успеваемост в атака) за триумфа. Пламен Шекерджиев добави още 17 точки (1 ас, 3 блока, 43% успеваемост в офанзива, 45% съвършено и 85% положително посрещане). Симеон Александров записа 11 точки (1 ас, 1 блок, 60% успеваемост в офанзива, 29% съвършено и 46% положително посрещане), а 40-годишният Христо Цветанов се отличи с 10 точки (5 блока, 56% успеваемост в атака).

За Пирин Радослав Попов записа 13 точки (2 аса, 42% успеваемост в офанзива, 26% съвършено и 57% положително посрещане), а Йордан Желязков добави още 9 точки (2 блока, 42% успеваемост в атака).
Снимки: Иван Йочев, Sportal.bg