Волейболистите на САЩ и Канада изиграха най-интересни мач от осмия

...

Волейболистите на САЩ спечелиха американското дерби срещу Канада

Волейболистите на Съединени американски щати и Канада изиграха най-интересни мач от осмия кръг на мъжката Световна купа.
 Чисти победи за Аржентина, Иран, Полша и Италия в мачове за волейболната Световна купа

Бразилия излиза против Съединени американски щати във значим за купата дуел

Във втората зала в Хирошима двата североамерикански отбора изиграха същинско дерби. Те се познават прелестни и без значение, че Съединени американски щати са на трето място с 6 победи и 2 загуби, а Канада е на девета позиция с 3 триумфа и 5 провали, играта беше равностойна и спечелилият беше избран след една неточност на " кленовите листа " в края на петия гейм.

Американските волейболисти са първенци от предишното издание на конкуренцията през 2015 години, само че в този момент са съсредоточили напъните си в борбата за третото място с домакините от Япония.
 Снимка 447293
Източник:

В другия дълъг дуел Иран измъкна също петгеймов триумф против Аржентина. Бразилия и Полша реализираха безапелационни победи надлежно против Тунис и Австралия.

Победителят в конкуренцията най-вероятно ще бъде избран в неделния конфликт Бразилия - Полша, с начало 9:00 часа. Селесао има една победа допълнително и загуба с 2-3 може да се окаже задоволителна за купата.

Резултати от кръг №9 на мъжката волейболна Световна лига:

Иран - Аржентина 3-2 (27-25, 23-25, 19-25, 25-17, 15-10)

Полша - Австралия 3-0 (25-18, 25-20, 25-9)

Бразилия - Тунис 3-0 (25-17, 25-14, 25-13)

Русия - Италия 3-1 (13-25, 27-25, 28-26, 25-12)

Съединени американски щати - Канада 3-2 (21-25, 25-11, 20-25, 25-19, 15-13)

Япония - Египет 2-2 (25-14, 18-25, 25-23, 28-30, играе се пети гейм)

Класиране:

1. Бразилия 8 победи, 24 точки, 0 загуби, 24:2 геймово съответствие

2. Полша 7 победи, 21 точки, 1 загуба, 22:6 геймово съответствие

3. Съединени американски щати 6 победи, 18 точки, 2 загуби, 20:11 геймово съответствие

4. Япония 5 победи, 15 точки, 2 загуби, 16:8 геймово съответствие

5. Русия 4 победи, 12 точки, 4 загуби, 16:17 геймово съответствие

6. Италия 4 победи, 11 точки, 4 загуби, 14:14 геймово съответствие

7. Иран 4 победи, 11 точки, 4 загуби, 16:16 геймово съответствие

8. Аржентина 3 победи, 10 точки, 5 загуби, 15:18 геймово съответствие

9. Канада 3 победи, 9 точки, 5 загуби, 14:20 геймово съответствие

10.Египет 2 победи, 7 точки, 5 загуби, 10:17 геймово съответствие

11.Австралия 1 победи, 2 точки, 7 загуби, 6:23 геймово съответствие