Волейболистите на Полша победиха Бразилия с 3:0 (28:26, 25:20, 25:23)

...

Полша защити световната си титла

Съединени американски щати нанесе гласовит пестник по упоритостите на волейболистите ни
Волейболистите на Полша победиха Бразилия с 3:0 (28:26, 25:20, 25:23) на финала на международното състезание в италианския град Торино.

По-рано в битката за бронзовите медали, националите на Съединени американски щати се постановиха над Сърбия с 3:1 гейма. Бартош Курек стана най-резултатен в срещата с 24 точки и бе избран за най-полезен състезател (MVP) на шампионата. За поляците финалът беше трети в историята, а в актива си страната към този момент има два златни и един сребърен орден от международни шампионати.

Отборът отбрани купата си от предния Мондиал през 2014 година, в заключителната среща на който още веднъж победи Бразилия.

България, която беше съдомакин на международното, не съумя да доближи до финалната шестица в Италия. В крайното класиране страната ни зае девето място.

БРАЗИЛИЯ - ПОЛША 0:3 (26:28, 20:25, 23:25)
БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 1, Уолъс Де Соуса 14, Луиш Фелипе " Липе " Фонтелеш 6, Дъглас Соуса 11, Маурисио Соуса 1, Лукаш Сааткамп 6 - Талеш Хос-либеро (Евандро Гера 7, Уилям Аржона, Едер Карбонера, Исак Сантош 3, Лукаш Лох 2, Майке Рейш-либеро)
Старши треньор: РЕНАН ДАЛ ЗОТО
ПОЛША: Фабиан Джизга 3, Бартош Курек 24, Михал Кубяк 12, Артур Шалпук 10, Пьотър Новаковски 3, Матеуш Биениек 2 - Павел Заторски-либеро (Гжегож Ломач, Давид Конарски, Якуб Кохановски 3)
Старши треньор: ВИТАЛ ХЕЙНЕН.
Източник: offnews.bg